Fren Test Makinası (Tamburlu)

En eski ve klasik fren test yöntemi olan bu sistem ülkemizdeki araç muayene istasyonlarında da kullanılmaktadır. Aracın test edilmek istenen dingili elektrik tahrikli tamburlar üzerine çıkartılarak fren yapılır. Boşta sürtünme, yalpa kontrolü ve her bir dingile ait sol-sağ dengesizliği ölçülür.

Ağır vasıtalar için ürettiğimiz tamburlu fren test makinaları, binek tip ile aynı çalışma prensibine sahip olup ayrıca aks ağırlığını ölçerek fren kuvvetlerinin yeterlilik kontrolünü de yapar. Test alanının uzunluğu yeterli değilse her iki yönde test yapabilen modellerimizle önce ön dingil(ler)i, daha sonra aracın yönünü değiştirerek arka dingilleri test edebilirsiniz.

Binek grubu için çok uygun olan bu sistem ikiden fazla dingilli araçlarda kullanılamaz. Roller sistemde görülebilen boşta sürtünme ve yalpa değerleri bu sistemde görülememesine karşın ön-arka dengesinin (fren limitörünün) kontrol edilebilmesi bu sisteme büyük avantaj sağlar.

SERP AUTO'yu seçmeniz için birkaç sebep...

* Muayene harcınız asla yanmaz.
* Bazı araçların frenleri her testte farklı sonuçlar verir. Serp Auto fren test makinası bu tip bir araçla karşılaşınca sizi uyarır. Aracın arızasını gidermeniz için size yol gösterir.
* Serp Auto fren test makinasının tamburları aşınmaz, zaman içerisinde değiştirmek gerekmez.
* Test işlemi bittikten sonra aracı çıkartmak için çaba sarfetmeniz gerekmez, otomatik kilitlenen tamburlar sayesinde kolaylıkla çıkabilirsiniz.
* Uzaktan kumanda ile araç içinden kontrol edersiniz.
* Türk mühendisler tarafından tasarlanmış, bilgisayar yazılımı Türk yazılımcılar tarafından Türkçe hazırlanmıştır.
* Test sonucunda sadece geçer – kalır bilgisi değil, varsa aracın fren sistemindeki muhtemel arızasını da gösterir.Test sonucunda üç aşağı beş yukarı değil, net kesin sonuçlar verir.
* Satış sonrasında yaşayabileceğiniz her türlü sorun anında giderilir, ithalatçı firmalar gibi parça gelecek diye haftalarca bekletmeyiz.
* Garanti süremiz diğer firmalar gibi iki yıl değil, bakım anlaşması ile beş yıldır.
* Gerektiği zaman kalibrasyonu kendiniz bilgisayardan tek tuşla yapabilirsiniz.
* Biz ürünlerimizi “yerli” önyargısıyla küçümsesinler diye değil, “TÜRK MALI” diye gururlanmanız için üretiyoruz

Avantajları:

* Sonsuz tambur ömrü
* Kolay çıkış için frenli motor
* Çok ayrıntılı analiz, Araç içinden kumanda
* Türkçe program
* Mükemmel hassasiyet
* Mükemmel satış sonrası hizmet
* 5 yıla varan garanti
* Kullanıcı tarafından kolay kalibrasyon